این وب سایت با هدف آموزشی و اطلاع رسانی  برای متخصصین و مردم طراحی و راه اندازی شده است.  هدف اصلی آن است که جامعه و خانواده ها و افراد بیمار و نیز سالم با دانش ژنتیک و نحوه انتقال صفات و نحوه پیشگیری از بیماری های ژنتیکی قابل پیشگیری آشنا شوند.

برای آنکه بتوان به این هدف دسترسی پیدا کرد می‌بایست از طرفی مفاهیم ژنتیکی به زبان ساده و به زبان مناسب و کاملا علمی برای مردم توضیح داده شود و از طرفی برای آن که این گونه خدمات با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد لازم است ها متخصصین رشته های مختلف، پزشکان و نیز مشاوران ژنتیک ،  فارغ التحصیلان یا  دانشجویان ژنتیک نیز با جدیدترین و آخرین یافته‌های فن‌آوری و دانش ژنتیک آشنا باشند تا بتوانند با بهره‌گیری از این دانش با روش‌های مناسب با بیماران و خانواده ها ارتباط برقرار کنند و در راه حصول سلامت بهتر برای نسل آینده استفاده کنند برای همین است که یکی دیگر از اهداف اصلی این وبسایت آموزش پیشرفته برای متخصصین مختلف و به خصوص مشاوران ژنتیک می باشد تا آنان بتوانند در راستای این هدف مهم به خانواده‌ها و جامعه کمک کنند.

یاد آوری مهم:

این وب سایت یک وبسایت کاملا آموزشی و مستقل از وزارت بهداشت است. موسس این سایت تلاش نموده است تا تجارب عملی و آموزشی و داده های صوتی و تصویری کلاسهای آموزشی مرتبط خود و سایر همکاران و متخصصین در مشاوره ژنتیک را یکجا جمع نموده و به صورت رایگان در اختیار علاقمندان و همکاران به فعالیت مشاوره ژنتیک قرار دهد. وظیفه و اختیار ارزیابی نهایی و صدور هرگونه پروانه فعالیت و سایر نکات قانونی بر اساس ضوابط مربوطه به عهده اداره مرتبط در وزارت بهداشت می باشد. اطلاعیه های رسمی وزارت بهداشت و دستورالعمل های رسمی نیز از طریق وزارت مذکور و در وبسایت اداره ژنتیک به اطلاع همکاران محترم خواهد رسید.

 هر چند مطالب ارائه شده در این سایت بسته به سطح مراجعین طراحی و در دسترس قرار میگیرد و در هر سطح استانداردهای ملی و جهانی فعالیت مشاوره ژنتیک در آن لحاظ شده است با این وجود شرکت در دوره های آموزشی و یا بهره گیری از مطالب این سایت در حال حاضر جایگزین مدارج یا مدارک رسمی ارگانهای آموزشی یا اجرایی نیست و به خودی خود مجوزی برای فعالیت تحت عنوان مشاور ژنتیک محسوب نمی شود. ضمنا مطالب این سایت به هیچ روی جایگزین مشاوره مستقیم و رو در رو نیست و توصیه می شود در مواردی که نیاز به تصمیم گیری در زمینه های درمان، پیشگیری، و یا مداخله و یا هر گونه اقدام دیگر مشابه وجود دارد حتما به متخصصین و مراجعین مورد تایید مراجع ذیصلاح مراجعه نمایید.